eski halılar nasıl değerlendirilir

Eski Halı Nasıl Değerlendirir

ikinci el halısı alanlar ; ikinci el dokuma halılarınızı alıyoruz. Size bir telefon kadar uzağız. Lütfen bizimle irtibata geçmeden halılarınızı değerlendirmeyin.

Her türlü kullanılmış veya kullanılmamış halı ve kilimlerinizi İstanbul'un her semtinden değerinde peşin alıyoruz. Kayseri Halıları, Bünyan, Hereke, Eski İran ve Türk halılarınızı adresinizden alıyoruz. Kayseri halılarınızı alıyoruz.

ikinci el halılarınızı adresinizden değerinde ve peşin olarak alıyoruz. 

İletişim & WhatsApp

0532 570 22 24

Doğan Tunca

Bizlerle irtibata geçerek bu halılarınızı zaman kaybı yaşamadan ve pratik şekilde değerlendirebilirsiniz. Bütün değerli veya ikinci el halı ve kilimlerinizi adresinizden alabiliriz. 

Günümüzde hayat şartlarını getirdiği fazladan yükler malumdur. Bu şartlar altında elinizde bulunan değerli veya hala  kullanılabilir durumda olan ikinci el halı ve kilimlerinizi değerlendirmek isteyebilirsiniz. 

Eski tarihlerden beri insanoğlu zor zamanlarında elinde bulunana eşyalarını nakde çevirme yolunu tercih etmiştir.

Ancak bu işlemi yaparken güvenilir kişi ve firmalarla çalışmak çok önemlidir. 

Bu sebeplerle elinizde bulunan her türlü ikinci el halı ve kilimlerinizi nakte çevirmek isteyebilirsiniz. Biz bu hizmeti siz değerli müşterilerimize vermek için 7/24 hazırız. İstanbul'un hangi semtinde veya mahallesinde olursanız olun. Biz gelip halılarınızı adresinizden değerinde alıyoruz.

Geçici veya sürekli ev kurmak isteyen işçi, memur, öğrenci kardeşlerimizin hizmetindeyiz. Bizimle irtibata geçerek halı ihtiyacınızı en uygun şartlarda giderebilirsiniz.

Halı alırken dikkat edilecek hususlar şunlardır;

  • Yünün kalitesi
  • Boya kalitesi
  • Desen estetiği ve halıya uygulanmasındaki beceri
  • Düğüm sıklığı ve düğüm özelliği

Ayrıca bu tür halıların temizliği de çok mühimdir. Halı temizliğinde de şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir;

- Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek ve hızlı yapılmalıdır.
- El dokuma, yün halı yıkamada; kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmedden fırçalama işlemine geçilir.
- Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır.
- Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için, tek yönlü gelberiden önce ileri – geri gelberi uygulamasıda yapılabilir.
- Kullanılan şampuanın, bu halıların niteliklerine uygun olması önemlidir.