el halısı alanlar

El halısı alım satım firması olarak el dokuma hereke halısı, iran halısı, ipek halılar, yün halılar, bünyan halısı, afgan halısı, türkmen halısı,uşak halı gibi ve buna benzer halıları nakit olarak değerlendiriyoruz.

 

Kılıçoğlu Halı & Antik firması 1989 yılında ticaret hayatına başlamıştır.İstanbul geneline hizmet veren,mutlu güler yüz anlaşı ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

 

Bizimle iletişime geçerek el dokuma halılarınızı nasıl satabilirim sorusuna yanıt vermiş olacaksınız.Tabiki telefonda fiyat isteyen müşterilerimiz oluyor ama en sağlıklısı halınızı yerinizde görüp keşif etmektir.

 

Güvenilir hizmet,doğru değer tespiti ve anında nakit hizmeti vererek müşteri memnuniyetini kazanmaktayız.Ülkemizde çeşitli el dokuma halı ve kilimler dokunmuştur ve satılmıştır. ama malesef her halı internette yazıldığı gibi para etmemektedir.Bunun sıkıntısını hem müşterilerimiz hem bizler çekmekteyiz.

 

Mesela bir 6 mt2 ısparta halısı evet el dokumadır ama 100 tl etmektedir.İnternet sitelerine baktığımızda 10.000 tl yazan fiyatları bile görebilmekteyiz.bu yanlış fiyatlandırma sizi yanlış yönlendirmiş oluyor ve bunun sonucunca bizlere dönen müşterimize anlatmamız zor oluyor,malesef böyle bir sıkıntılı durumları bizler ve sizler yaşamakta kalıyoruz.

 

Eski el dokuma halılarda fiyat değişikliği  halının ebatı, halının dokuma menşei, halının modeli, halının irmik sayısı (kalitesi), halının rengi sağlamaktadır.Tabiki halının kondisyonu önemlidir eskilerin tabiri halı üstüne basıldıkca değerlenir eski halı daha çok para eder değildir.

 

Halının dökük olmaması, güve yeniği, yırtılması, overlok yapılması, saçaklarda sorun, çürümesi gibi başlıca sebeplerden dolayı halının  değeri düşmektedir.çünkü bu halıları satın almak talebinde bulunan ev müşterilerimiz sorunsuz ve kondisyonu sağlam halı seçimi yapmaktadır.

 

Zamanında dokunmuş tezgahlarda emek verirmiş el dokuma halıları malesef günümüzün modern yaşamına ayak uyduramadı.aylarca yıllarca tezgah başında emek harcayan insanlarımız oldu ama bakıyoruz şimdiye malesef makine halıları daha çok rabet görüyor vede el dokuma halısından daha yüksek fiyatlara satılan halılarda olabiliyor.

 

Antika halı'larda durum başka olabiliyor antika halı ne demek,antika halı zamanında çok değerli olup zamınımıza gelmedir.Ülkemizde osmanlı zamanından bu yana dokuma devam etmekteydi ama artık devam eden çok az diyebiliriz.Osmanlı dönemine ait ve osmanlı dönemine yakın olabilecek halılar antika kategorisine koyabileceğim halı çeşitleridir.

 

Bu yazdığım olan yazı siz değerli müşterimize,halı alım satım işlemi yapmak isteyenler için  faydalı olması adına yazılmış bir yazıdır, ben Doğan Tunca - Kılıçoğlu Halı Antik firma sahibi olarak sizlere iyi günler dilerim...